Jdi do sebe


Diagnostika InBody230

Jedním z důvodů proč na jednoho daný jídelníček a daný tréninkový plán funguje a na druhého vůbec je složení těla. Pouze na základě svalové hmoty můžeme efektivně pracovat s klientem a vytvořit mu fungující plán ke štíhlé linii. 

InBody je přístroj, podle kterého můžeme zvolit optimální tréninkové doporučení. Díky rychlému měření máme v rukou i objektivní kontrolu našeho respektive vašeho snažení. Na základě diagnostiky složení těla zjistíme jak je velká či jaké procento  svalové hmoty máme v těle.  Díky tomu můžeme vytvořit efektivní trénink. Trénink u klientů, kteří nemají dostatečnou svalovou hmotu, nemůže být stejný jako i klientů, kteří svalovou hmotu mají dostatečnou či nadbytečnou.  Respektive může být, ale nedosáhneme vytouženého výsledku, případně se k němu budeme "prokousávat" dlouho. Což nás bude stát spoustu času na víc. Efektivním tréninkem, který nám InBody umožní sestavit, šetříme i peníze, protože děláme opravdu to, co je pro tělo vhodné. 


Trénink pro člověka s malým množstvím svalové hmoty se bude skládat jak ze silové složky tak aerobní. Jelikož pouhé běhání či jízda na kole by byla neefektivní. Lidé, kteří mají dostatečnou svalovou hmotu, budou mít trénink složen převážně z aerobní složky a silový trénink bude sloužit jen na udržování stávající složky, případně se mu bude klient věnovat, protože se mu silový trénink zalíbí.  

Měříme samozřejmě i tukovou složku, která je ale podstatná až u kontrolního měření. Dozvíme se totiž, zda jsme opravdu 5 kilo, které nám ukázala naše domácí váha, shodili na tuku či na svalech.  Pokud nám ubyly pouze svaly a tuk zůstal, není důvod jásat, protože dřív nebo později přijde JOJO efekt. Je potřeba sledovat úbytek tukové složky, držet na stejné úrovni či zvedat svalovou složku. Je to jediná možnost, jak dosáhnout trvalých výsledků a jediná možnost jak sledovat hezky měnící se křivky.

Kromě složení těla a počtu kilogramů naší váhy, našeho tuku, našich svalů

 zjistíme důležitý útrobní tělesný tuk, který má za následek řadu těžkých onemocnění, ucpávání cév apod.. Dále obvody těla, měřené pokaždé na stejném místě, což je vynikající náhražka za krejčovský metr. Vypočítá jídelníček na míru, kalorický příjem a spoustu dalších nezbytných informací jako například případné edémy v těle. Pro efektivní práci s vaším tělem, je InBody skvělý pomocník a to nejen kvůli skvělým informacím, ale i přehlednému grafickému zpracování.

InBody se využívá i u dětí. Tam zjistíme kromě již zmíněných údajů, jak si na tom váš potomek stojí vůči stejně mladé populaci jak výškou, tak váhou.  

Například..